Pazartesi, Ekim 25, 2010

Fırtınaların İçinde Nefes Almaya Çalışmak


Nefes almak güçleştiğinde, bunu ille de tıkalı burnun üzerine atmak gerekmiyor. Çünkü her halt kötüyü işaret ediyor ve seni boğuyor. Hayat bir kravat sanki. Boynunda gittikçe sıkılaşan.. Belki de öyle. Çünkü ben her nefes almaya çalıştığımda bir anda darbeler geliyor.

Bana demişti pembe, ne zaman nefes almaya başladığımda bir yerden bir sorun ya da eski sevgili çıkıyor diye. Evet artık adım böyle bir şey: Eski sevgili...  Artık ne desem önemsiz onun için, önemli gibi göstermeye çalışsa da. Son dönemde onun siyahlaşmasını istiyordum ama bana denk gelmedi işte. Güzel de olmuş kerata pembe. Ancak onun için güzel bir anı olarak kalacak olmak bana koyuyor. Çünkü onun için hep değişilmez değerli bir şey olmak istedim. Sonuç ne? Sorun çıkaran bir asiden başkası değil. 

Bugün iyi arkadaşlarımdan biri güzel dedi. Bazı kızlar serserilerden hoşlanır. Yani bizlerden. Belki de öyle. Ancak ben sanırım o tür kızları seven biri değilim. Benim hoşlandığım kızlar mal heriflerin peşinden sürüklenmeyi seviyorlar. Sonra da bana gelip aa bu böyle oldu, şu bana şöyle yaptı diyorlar. Ben de içimden salak diyorum. Niye hep aynı şeyi yaparsın ki, ben defalarca sana söyledim bunları. Kendine saygın olsun biraz. Ben de salağım tabii, her defasında insanlara teselli eden benim ama ben mutlu olmak isteyince yanımda olan onlar değil. Sadece sadık dostum Eren ve ailem yanımda oluyor ki, onlara da bir şeyleri pek hissettirmemeye çalışıyorum. Sanırım gerçekten değer vermek, başkasına hissettirmemektir. Ama eğer o insan can sıkmaya başlamışsa üzerine gidiyorsun ve her şeyi maffediyorsun. Uff ki uff...

Bir yandan işsizlik sorunları ve ertelenen hayaller. Aile baskısı da artınca yapacak bir şey yok. Para gerekiyor. Yoksa nereye kadar?

Kız arkadaş yapsam ona da para yetiştiremem ki... Ama duygusal olarak çökmüşüm. Kimin umrunda ki, kendim dışında.

İnsanların hayatları sıkıntılarım var dese de çok rahat aslında, benim şu ana kadar iyi dostlarım ve ailem dışında şansım yaver gitmedi. Ama hayallerim için sonuna kadar savaşan biriyim ve bu yüzden sonuna kadar zorlayacağım. Hayalkırıklığı yaşamak istemiyorum. 

Nolur yardım et hayat?

Borcumu sonra ödeyeceğim söz...


Hiç yorum yok: